Παρακάτω θα βρείτε το εκπαιδευτικό υλικό που αναρτούν οι δάσκαλοι της τάξης σας.

Στο εξής θα αναρτάται το υλικό και οι ασκήσεις που δεν υπάρχουν στο διαδικτυακό τόπο του κάθε μαθήματος στην πλατφόρμα eclass.

Τάξη Μάθημα Οδηγίες Υλικό  Ασκήσεις Επικοινωνία

Γ Γλώσσα  Σελίδα 64. Τεύχος β". Το ηλιακό λεωφορείο!!!!!!
Για αντιγραφή γράφω τη δεύτερη στροφή του ποιήματος δύο φορές. Το ίδιο μαθαίνω και για Ορθογραφία. Στην ορθογραφία μας συμπεριλαμβάνεται και  η άσκηση 5 στη σελιδα65. (Οι λεξούλες χωρίς βέβαια να είναι σε αλφαβητική σειρά.)
Ασκησουλες.. Συμπληρώνω πάλι στο βιβλίο μαθητή  την άσκηση 3 και την άσκηση 4 της σελίδας 65.

Μαθηματικά  Ας ξεκινήσουμε με μια ευχάριστη δραστηριότητα που βρίσκεται στο κεφάλαιο 48 στο βιβλίο μαθητή!!!!!!
Βλέποντας τα παραδείγματα κάνουμε αρχικά με το μολύβι μας και μετά με την ανάλογη ξυλομπογια τα σχήματα που βλέπουμε στις ακόλουθες ασκήσεις!!!
????Ασκηση1/Σελ 116
⚽Ασκηση 2/Σελ.117
????Ασκηση 4/Σελ.117

Ξεκινάμε με αυτές τις δραστηριότητες ????⚽
Οποίος επιθυμεί προς περαιτέρω διευκόλυνση μπορεί να μου στέλνει τις απαντήσεις και στο messenger!!!

Ας ελπίσουμε ότι θα τα πούμε σύντομα!!!!!! Μου λείψατε ζουζουνια????????⚽⚽⚽⚽⚽
Ύλη μαθημάτων θα σας στέλνω Τρίτη και Παρασκευή ????????????????????????????

????.... ????⚠️⚠️

Δ Μελέτη Περιβάλλοντος

Ε Κοινωνική & Πολιτική Αγωγή

Χίος

Νέα άρθρα

08 Σεπτεμβρίου 2021
13 Ιουνίου 2021
16 Μαϊος 2021

© Kallimasia Primary School. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates