ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ

Την Παρασκευή 29 Ιανουαρίου 2021 ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού και Νηπιαγωγείου Καλλιμασιάς έκοψε την Πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτα στους εκπαιδευτικούς καθώς και σε κάθε τάξη του σχολείου μας, με δώρο για κάθε τυχερό/ή μαθητή/τρια.

Ευχαριστούμε πολύ τους γονείς / μέλη του Συλλόγου Γονέων για την εξαιρετική προσφορά τους προς τα παιδιά και τους εκπαιδευτικούς.

Ευχόμαστε μια καλή και δημιουργική χρονιά με υγεία στους εκπαιδευτικούς, στους μαθητές και στους γονείς.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Δημοτικού και Νηπιαγωγείου Καλλιμασιάς ευχαριστεί το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για όλα όσα κάνετε για τα παιδιά μας!

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά με υγεία, αγάπη και προκοπή!

Τιμή στη μνήμη του Κώστα Περρίκου

Την Παρασκευή 5 Φεβρουαρίου έγινε τρισάγιο στη μνήμη του Καλλιμασιώτη ήρωα, οραματιστή Κωνσταντίνου Περρίκου στην προτομή του στην Καλλιμασιά. Κατόπιν οι μαθητές της ΣΤ τάξης είπαν λίγα λόγια για τη ζωή και το έργο του και κατέθεσαν στεφάνι ως ένα ελάχιστο φόρο τιμής στη μνήμη του. Επίσης στη σύντομη εκδήλωση - λόγω των συνθηκών που βιώνουμε - παρέστησαν και αντιπροσωπείες από τα δύο σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Ας είναι αιωνία του η μνήμη.

ΤΡΕΙΣ ΙΕΡΑΡΧΕΣ

Στις 29-01-2021 το σχολείο μας παρακολούθησε με αντιπροσωπία τη θεία λειτουργία για να τιμήσει τους Τρεις Ιεράρχες, τους προστάτες της παιδείας. Ο πατέρας Γεώργιος Κωνσταντίνου μίλησε στα παιδιά για τους Τρεις Ιεράρχες.

Η εικόνα των Τριών Ιεραρχών μεταφέρθηκε στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως Θεοτόκου Καλλιμασιάς από τα παιδιά της ΣΤ΄ τάξης.

Σελίδα 1 από 3

Χίος

Νέα άρθρα

08 Σεπτεμβρίου 2021
13 Ιουνίου 2021
16 Μαϊος 2021

© Kallimasia Primary School. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates